„AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI“

Tęsdami bendradarbiavimą su VšĮ sporto klubu „Startukas“ įsitraukėme į projektą „Aktyvūs-Laimingi-Sveiki“. Projektas bendrai finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis.

Projekto tikslas

Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų reguliarų fizinį aktyvumą, sudarant sąlygas dalyvauti nemokamuose visapusiško fizinio lavinimo užsiėmimuose ugdymo įstaigose, populiarinti fizinį aktyvumą ir gerinti vaikų sveikatą.

Veiklos aprašymas, tikslinė grupė

Treniruotės vyksta du kartus per savaitę. Jose dalyvauja 4-6 metų vaikai. Vaikų treniruotės paremtos lengvosios atletikos pagrindu ir tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) rekomenduojama treniruočių programa „Kids Athletic“, taip pat naudojamas inventorius skirtas vaikų lengvajai atletikai. Fizinio aktyvumo veiklose atliekamos įvairiausios užduotys, sportiniai žaidimai, estafetės, įveikiami kliūčių ruožai, ir kiti raumenų stiprinimo pratimai, kurie tiesiogiai lavina vaikų fizinius gebėjimus, ypatybes, gerina fizinę ir emocinę sveikatą.

Projekto pasiekimai

Šis projektas turi teigiamą poveikį visiems jo dalyviams. Vaikai, išbandę fizinio aktyvumo veiklas, kurios pateiktos žaidimo forma, įtraukiant interaktyvias priemones ir keliančios teigiamas emocijas didina motyvaciją sportuoti ir tęsti fiziškai aktyvesnį gyvenimo būdą ateityje. Treniruočių metodika gerina vaikų judėjimo gebėjimus, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą, fizines ypatybes: vikrumą, koordinaciją, lankstumą, raumenų jėgą, pusiausvyrą, ištvermę ir bendrą kūno funkcinį pajėgumą. Teigiamos emocijos fizinių veiklų metu didina pasitikėjimą savimi, suteikia drąsos.

Projektą lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įgyvendina treneris Svajūnas Murauskas.