Klaipėdos lopšelis-darželis „Nykštukas“

Dalyvavome projekte

Klaipėdos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ priėmė Aplinkos ministerijos kvietimą prisidėti prie „Klimato savaitė 2022“ renginių organizavimo. Šių metų spalio 24–30 d. įstaigoje organizuotas respublikinis projektas „Padovanok perskaitytą knygą – prisidėk prie Sengirės išsaugojimo“. „Sengirė – tai erdvė, kur žmonės miško neugdo ir negelbėja pagal savo supratimą, kur visi organizmai yra lygiaverčiai ir nė vienas nevadinamas kenkėju.“

Nebeišvengiama šių dienų tema yra klimato kaita. Jau darželyje su vaikais reikia pradėti kalbėti apie klimato kaitą, besaikį vartotojiškumą, oro kokybę ir jo užterštumą, žmonių sveikatą, gamtinius žemės išteklius, nykstančias gyvūnų ir augalų rūšis, kurios nespėja prisitaikyti prie nuolatinės kaitos. Tačiau kiekvienas mūsų lemiame šį vyksmą ir kartu kiekvienas galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Apie tai būtina ne tik kalbėti, svarbu ir veikti.

Pamačius Aplinkos ministerijos kvietimą prisidėti prie „Klimato savaitė 2022“ renginių organizavimo, kilo klausimas: „Kaip ikimokyklinio ugdymo įstaiga galėtų prisidėti prie klimato kaitos poveikio mažinimo?“ Pakalbėjome su vaikais apie besaikį vartotojiškumą, apie tai, kas vyksta su mūsų planeta, apie oro kokybę ir jo užterštumą, apie nykstančias gyvūnų ir augalų rūšis, pažiūrėjome edukacinių filmukų. Tačiau norėjosi ne tik kalbėti, bet ir veikti, kažkaip visa tai įprasminti. Po įvairių idėjų generavimo kilo mintis apie miškus – juk jie labai svarbi mūsų planetos ekosistemos dalis. Tuomet iškilo Sengirės filmo ištraukų vaizdiniai ir beliko sugalvoti, kokiu būdu būtų galima prisidėti prie šių miškų išsaugojimo. Taip ir kilo išganinga mintis apie vaikų ir tėvelių perskaitytų knygų mugę, kurioje būtų parduodamos perskaitytos, bet antram gyvenimui norinčios atgimti knygos, o surinktos už jas lėšos būtų paaukotos Sengirės fondui.

Į šią gražią iniciatyvą įsitraukė visa lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė, o įstaigos staliaus Antano Smilgio dėka darželio vidaus patalpose atsirado knygų lentynos, skirtos „Knygų mugei“. Visi darželinukai nešė knygas didžiuodamiesi savimi, kad jų padovanotos knygos padės išsaugoti miškus. Atsidarius „Knygų mugei“, vaikai tempė tėvelius kuo greičiau į ją, nes bijojo, kad gali nebelikti knygų. Pirmą vakarą susidomėjimas šiuo projektu buvo toks didelis, kad tėvelių paprašėme pirkti po 1–2 knygas, nes jų sparčiai ėmė mažėti. Projektui pasibaigus, nenupirktos knygos įsikūrė „Sengirės bibliotekoje“, kuria galės naudotis visi įstaigos nariai, tikimės, kad ši biblioteka dėl sąmoningos bendruomenės bus nuolat pildoma.

Šiame mūsų įstaigos organizuojamame respublikiniame projekte dalyvavo socialiniai partneriai iš Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ir Klaipėdos lopšelio-darželio „Nykštukas“. Nors dalyvių gausa projektas nepasižymėjo, kaip buvo tikėtasi, visgi pavyko surinkti ir į Sengirės fondą pervesti daugiau kaip 600 eurų. Sengirės fondo administracija patikino, kad šis projektas padės išsaugoti 6 arus senojo miško, kuriame pilna medžių ir gyvybės. Kad vaikai lengviau įsivaizduotų, kokio dydžio tai plotas, organizacija pasiūlė tokio dydžio plotą susirasti savo darželio teritorijoje ir pabūti jame, įsivaizduojant mišką, jo skleidžiamus garsus.

Norime nuoširdžiai padėkoti visiems prisidėjusiems prie šio projekto, atvėrusio galimybę pasigilinti į vykstančius pokyčius mūsų planetoje, sujungė ir įtraukė visą bendruomenę, praplėtė ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų ekologinio bei finansinio raštingumo ribas. Viliamės, kad ši graži iniciatyva taps kasmečiu Klimato kaitos savaitei skirtu renginiu-projektu, prie kurio prisijungs daug didesnis dalyvių skaičius.

Projektą organizavo Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ iniciatorės ir organizatorės – priešmokyklinio ugdymo mokytojos Jolanta Jucienė, Jolanta Gricevičienė, Modesta Paulauskienė, Liudmila Staražinskienė, neformaliojo ugdymo mokytoja Rasa Varanauskienė, direktorė Aušra Zarambienė.

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/padovanok-perskaityta-knyga-prisidek-prie-sengires-issaugojimo/

Nepamirškite padėkoti autoriui
  • Tėvams
  • Mokytojams
  • Mūsų darželis
  • Priėmimas į lopšelį-darželį
Naujienų archyvas